slot game online Malaysia Snooker Handicap Singles | Guildford and District Snooker League

George White Memorial Cup

Snooker Handicap Singles

Preliminary Round

(Best of 3 Frames)

                                                 Day 1 – 9th Oct, Day 10 – 18th Oct, Closing Date – 17th Nov                                            Match
George Benjamin 2 – 1 Joe Longhurst                          1
Yusef Deegan 2 – 1 Graham Hill                              2
Brian Rule 0 – 2 Farouk Deegan                        3
Dean Reeve 2 – 0 Daniel Reeve                           4
Luke Perry 2 – 1 Ben Pilgrim                              5

 

Round 1

(Best of 3 Frames)

                                                     Day 1 – 20th Nov, Day 10 – 29th Nov, Closing Date – 9th Feb 2024                                           Game
Adi White 1 – 2 George Benjamin                         1
Jason Woodgate 2 – 0 Phil Walker                                   2
Jason Chedd 2 – 1 Ross Higgs                                    3
Craig Beagley 0 – 2 Lee Hudson                                  4
Dean Reeve 1 – 2 Luke Perry                                    5
Archie Wells 1 – 2 Nathan Johnson                           6
Danny Inwood 1 – 2 Carl Van Wyk                                7
Matt Chandler 2 – 0 Rob Russell                                  8
Peter Butler scr – w/o Yusuf Deegan                               9
Martin Ansell 2 – 1 Steve Smith                                10
Roy Harman 2 – 1 Garry Davis                                 11
Paul Wilson 2 – 0 Sam Lemon                                 12
Farouk Deegan 2 – 0 Rob Garrod                                  13
Paul Killen 2 – 0 Martin Callaghan                         14
Steve Newby scr – w/o Graham Clay                                15
JohnPiggott 0 – 2 Gary West                                    16

 

Round 2

(Best of 3 Frames)

                                                          Day 1 – 12th Feb, Day 10 – 21st Feb, Closing Date – 15th Mar                                                   Match
Gary West 2 – 1 Luke Perry                                    1
Carl Van Wyk 2 – 0 Paul Wilson                                   2
Paul Killen 0 – 2 Matt Chandler                               3
Roy Harman 0 – 2 Nathan Johnson                            4
Jason Chedd w/o – scr Martin Ansell                                 5
Graham Clay 2 – 1 Farouk Deegan                             6
Lee Hudson 2 – 0 Yusuf Deegan                               7
Jason Woodgate 1 – 2 George Benjamin                          8

 

Quarter-Finals

(Best of 3 Frames)

Day 1 – 18th Mar, Day 10 – 27th Mar, Closing Date, 19th Apr
Graham Clay 1 – 2 Carl Van Wyk                               1
Gary West 0 – 2 Matt Chandler                               2
Jason Chedd v George Benjamin                         3
Nathan Johnson 2 – 0 Lee Hudson                                  4
  Highest Break :  Carl Van Wyk    41  

 

Semi-Finals

(best of 5 frame)

Day 1 – 22nd Apr, Day 10 – 1st May, Closing Date, 17th May
Carl Van Wyk v Matt Chandler
Winner Q/F 3 v Nathan Johnson

 

Final

(Best of 7 Frames)

Wednesday 22nd May – Venue – TBC
  v